Nasze Montessori

Poznaj nas

Miejsce

Przedszkole znajduje się na Ogrodach vis a vis Ogrodu Botanicznego. Wizyty w Ogrodzie Botanicznym dają możliwość obcowania z niezwykłą przyrodą, jesteśmy stałymi pasjonatami tego miejsca,

Nasza sala

Wyposażona jest w profesjonalne materiały naukowe najwyższej jakości. Jest jasna, uporządkowana i zapraszająca, nie ma w niej postaci z kreskówek i plastikowych zabawek.  Prostota i funkcjonalność uczą porządku a piękne przedmioty budują poczucie porządku i estetyki.

Nasi Nauczyciele

To wykwalifikowana kadra rozumiejąca potrzeby rozwojowe dziecka i znająca pedagogikę Marii Montessori.

Organizacja dnia

Zapewnia 3 godzinny cykl pracy własnej co sprzyja podejmowaniu ambitnych zadań odpowiadającym dziecięcym pasjom, oraz oferujemy liczne zajęcia dodatkowe.

Dla dzieci

W Montessori Home są grupy mieszane wiekowo. Jest to niezwykle ważne dla naturalnego rozwoju społecznego. Najlepszym do naśladowania wzorcem dla społeczności maluchów jest rodzina wielodzietna, w której starsze dzieci są wrażliwe na potrzeby młodszych, a młodsze mają możliwość obserwacji starszych kolegów , których obecność dodatkowo inspiruje do poznawania nowych materiałów i motywuje do podejmowania nie raz trudnych wyzwań.

Harmonogram

Dzięki miesięcznemu harmonogramowi dowiecie się jak dużo czasu dzieci spędzają na świeżym powietrzu i jak różnorodnie zorganizowany jest dzień. Zapraszamy znakomitych edukatorów do współpracy z naszym przedszkolem.

W placówce

Dużą uwagę przykładamy się do szeroko rozumianej samodzielności dziecka.

Posiłki

Zachęcamy dzieci do zdrowego odżywiania, dbamy o kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zapewniamy stałą możliwość zjedzenia owoców i warzyw.

Ogródek przedszkolny

Pozwala na pełniejsze doświadczanie przyrody. Jest pełen naturalnych atrakcji, a dzieci mają możliwość swobodnej zabawy. Wspólne gry i zabawy ruchowe z dziećmi są stałym elementem harmonogramu dnia.

Przestrzeń

pozwala na pełniejsze doświadczanie przyrody. Jest pełen naturalnych atrakcji, a dzieci mają możliwość swobodnej zabawy. Wspólne gry i zabawy ruchowe z dziećmi są stałym elementem harmonogramu dnia.

Otoczenie Montessori Home

jest całkowicie dedykowane dzieciom. Oznacza to, że wszystkie przedmioty i pomoce, potrzebne w ciągu dnia są w ich zasięgu. Pozwala to na pełną niezależność od dorosłych w decydowaniu o swojej pracy z materiałami Montessori.

Śledź nasze social media

Bądź na bieżąco!

Kontakt

ul. J.H. Dąbrowskiego 172/1
60-694 • Poznań

info@montessori-home.pl
694 967 305

Projekt Europejski

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Montessori Home informacji handlowych na podany w formularzu adres e-mail oraz numer telefonu dla celów SMS oraz połączeń głosowych. Zgoda dotycząca numeru telefonu obowiązuje wyłącznie w przypadku jego podania w formularzu.

    “Montessori Home s.c w Poznaniu posiada wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych nr. 29/2016”