Filozofia Montessori

Zobacz

Maria Montessori

(1870 – 1952)

Była włoską lekarką i pedagogiem, twórczynią systemu wychowania przedszkolnego opartego na założeniach naturalizmu pedagogicznego, według którego należy rozwijać aktywność dziecka.

Maria Montessori dążyła do umożliwienia dziecku swobodnej aktywności i wszechstronnego rozwoju.

Maria Montessori dążyła do umożliwienia dziecku swobodnej aktywności i wszechstronnego rozwoju.

Montessori Home dla dzieci - zajęcia

Montessori uważała, że każde dziecko ma swój własny, naturalny plan rozwoju, aktywizowany przez środowisko w którym się wychowuje.

 

Otoczenie

Odpowiednio przygotowane otoczenie stanowi istotny warunek osiągnięcia przez dzieci pełnego rozwoju i życiowej niezależności.

Montessori Home dla dzieci

Dziecko

Dziecko w ujęciu Mari Montessori jest “budowniczym samego siebie“, cały proces budowy powinien odbywać się w interakcji ze środowiskiem dziecka.

Edukacja

Montessori podkreślała, że edukacja powinna być oparta na indywidualnych potrzebach rozwojowych i zainteresowaniach dziecka przy współistniejących okresach tzw. wrażliwych fazach. Dzieci uczą się przez działanie, zdobywają praktyczne umiejętności poprzez własną aktywność.

Montessori Home dla dzieci - zabawki
Montessori Home dla dzieci - zabawki

Materiały

Wszystkie materiały są uporządkowane tematycznie i łatwo dostępne – umieszczone w zasięgu ręki dziecka. Nauczyciel pełni rolę wspierającą dziecko, pomaga samodzielnie rozwijać i odkrywać rzeczywistość.

Śledź nasze social media

Bądź na bieżąco!

Kontakt

ul. J.H. Dąbrowskiego 172/1
60-694 • Poznań

info@montessori-home.pl
694 967 305

Projekt Europejski

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Montessori Home informacji handlowych na podany w formularzu adres e-mail oraz numer telefonu dla celów SMS oraz połączeń głosowych. Zgoda dotycząca numeru telefonu obowiązuje wyłącznie w przypadku jego podania w formularzu.

    Montessori Home s.c w Poznaniu posiada wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych nr. 29/2016″